self driving bus as public transport

Tuleviku transpordi ökosüsteem

Tallinn
Rae vald

Tuleviku transpordi ökosüsteem

Projekti ideeks oli pakkuda uudset lahendust ühis- ja nõudepõhise transpordisüsteemi haldamiseks, kus olemasolevatele ühistranspordi viisidele lisanduvad isejuhtivad viimase-miili minibussid ja mikromobiilsuse lahendused.  

Pilootprojekti üheks peamiseks väljundiks on avatud infovahetuse platvorm, mis ühendab olemasolevaid ja uusi andmekogusid ning teenuseid. Loodud platvormi testiti pilootprojektis, mis katsetas avatud tarkvaralahendust ühistranspordi terviksüsteemina alates reisija koduuksest (pilootprojekti puhul Järveküla, Rae vald) kuni pealinna transpordi sõlmpunktideni (nt Ülemiste linnak ja Tallinna sadam).  

self driving bus

Pilootprojekt sisaldas praktilist nõudluspõhist teenust eeslinnades isejuhtivate bussidega, mis ühendati üldise ühistranspordivõrguga ja mikromobiilsuse pakkujatega.

Isejuhtivate busside loomisel taaskasutati oma eluea lõpetanud elektrisõidukeid, muutes isejuhtivad bussid kohalikele omavalitsustele taskukohaseks. 

Projekti tulemusena on loodud targa linna tulevikutranspordi mudel ja avatud tarkvaralahendus, mida on testitud reaalses linnakeskkonnas. Lisaks tekkis pilootprojekti jooksul läbitud teekondadest suurandmete avatud andmekogu, mis võimaldab luua uudseid tehisintellektil põhinevaid teenuseid.

Projekti peamised partnerid olid Tallinna linn ja Rae vald. Lisaks tehti koostööd mitme välise partneriga nii valitsusasutustest, eraettevõtlusest kui ka mittetulundusorganisatsioonidest.  

 

Tutvu pilootprojekti põhjal loodud teenusega “Autonoomsete sõidukite ohutuse tööriistakomplekt“.

Pilootprojekti kestvus: jaanuar 2020 – mai 2023
Kogueelarve: 1,2 mln eurot, sh 900 000 eurot TalTechi eelarve

Pilootprojektide elluviimist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.

Kasulikud lingid